Úsporné osvetlenie LED

S novou technológiou prichádzajú aj nové produkty. Elektronika s modernejšími parametrami, novšími možnosťami a v súčasnosti sa hľadí takisto na úspornejšie vlastnosti. Na fakt, že moderná elektronika je vlastne veľmi citlivá k spotrebe elektrickej energie. A toto je oceniteľná stránka hlavne v spojitosti s osvetlením.

Našťastie je pravda, že také prvky ako led panel a led osvetlenie vo všeobecnosti, myslí práve na tieto úsporné faktory. Je to prevratná technológia, ktorá za zdroj žiarenia a teda za zdroj svetla využíva diódy. Svetlo emitujúce diódy- light emitting diode. Ich výhoda spočíva napríklad v už spomenutej úspornosti- rozžiarenie a svietenie týchto diód spotrebuje minimum elektrickej energie.

žiarovka, príroda

Takisto je možné prispôsobiť výber takéhoto svetla na základe zvolenia konkrétnej teploty farby, ktorá sa udáva v Kelvinoch. Môžete si tak vybrať medzi teplou bielou, neutrálnou, alebo studenou bielou farbou svetla. Každá z nich má svoj originálny „feeling“.

  • Teplá biela je charakteristická svojim odtieňom dožlta a svojou farbou sa najviac podobá svetlu, ktoré nám poskytovali staré žiarovky.
  • Neutrálna, tá sa dá najlepšie prirovnať k prirodzenému dennému svetlu, ide o pomerne populárny variant.
  • Studená biela je špecifická svojim odtieňom domodra, pôsobí chladným dojmom.

žiarovky, žiarovka

S diódami sa viaže aj ďalšia oceniteľná vlastnosť, neprehrievajú sa. Takéto svetlá nie sú rozžeravené a nehrozí, že by pod tlakom vysokej teploty praskli. To znamená, že aj keď ich necháte v prevádzke dlhšie, než uznáte za vhodné, nemusíte sa báť, že by sa ihneď zničili alebo že by ste sa nedoplatili za účet na spotrebovanú elektrickú energiu. Spolu s diódami sa tak spája aj vysoká životnosť, v prípade obľúbených led žiaroviek sa táto udáva nikde v rozmedzí od 25 000 do 100 000 hodín žiarenia, v tomto sú opäť bezkonkurenčnou a najlepšou voľbou na súčasnom trhu.