Venujte pozornosť svojmu matracu a šetrite svoju peňaženku

Matrace nie sú zrovna lacnými položkami a ich výmena zakaždým stojí nemalé peniaze. Na matraci – teda v posteli – vykonávame činnosti všetkého druhu. Od spánku, cez prácu až po konzumovanie jedla. Matrac sa nesprávnym zaobchádzaním môže veľmi ľahko znehodnotiť. Našťastie existujú rôzne spôsoby, ako predĺžite životnosť svojho matraca . Základom by malo byť využívanie matraca len na spánok, lenže nie všetci majú túto možnosť. Pokiaľ máte možnosť svoje aktivity vykonávať na inom mieste, mali by ste ju zvážiť. Predsa len vylihovanie v posteli v inom akom domácom oblečení či konzumácia jedla, je obrovským zdrojom baktérii. Ak sa tohto zlozvyku, ale zbaviť neviete, tak myslite na pravidelnú hygienu posteľnej bielizne a ochranný obal na matrac, ktorý je zaručene dobrou investíciou. Pri pravidelnej výmene posteľnej bielizne a opraní ochranného obalu sa vyhnete roztočom, ktorí nie sú žiadanými návštevníkmi.

jedlo v posteli

Ďalším krokom na vašom zozname pri údržbe matraca by malo byť jeho občasné preobrátenie. Vyhnete sa tak preležaniu a ešte vám pár rokov poslúži. Preležanie matraca býva častým dôvodom, na nutnosť jeho výmeny. Pri výbere je podstatné zvážiť aj na aké používanie a pre koho je matrac určený. Niektoré výplne sú prispôsobené pre vyššie váhy, a ak patríte do tejto kategórie, bude to pre vás výhodnejšia voľba.

matrac s vankúšom

V neposlednom rade nie je na škodu matrac nechať občas „vyvetrať“ na priamom slnku. Slnko zapôsobí ako prírodná dezinfekcia. Ak by ste mu predsa len neverili, môžete využiť napríklad parný čistič, pri ktorom budete mať 100% záruku čistoty. Neodporúča sa chemické čistenie, ktoré by mohlo naopak jeho povrch poškodiť. Dodržiavaním týchto odporúčaní sa môžete tešiť z kvalitného a čistého spánku na matraci, ktorý budete ešte dlho využívať. Aj on sa vám za správnu starostlivosť odmení.