Investovať do kvalitných veľkých okien sa oplatí!

Veľmi podstatnou súčasťou toho, ako vyzerá náš dom a v neposlednom rade toho, ako sa cítime v jeho interiéri, sú práve okná. Ich rozmery a unikátne vlastnosti, pod ktoré sa podpisujú rámy a faktor, akým je ich materiál.

Ak napríklad túžite po veľkých oknách s vysokou kvalitou, potom je najlepšie zvoliť hliníkové systémy. Hliníkové okná cena je vyššia, než v prípade iných, napr. plastových alternatív, ale na druhej strane poskytujú nenahraditeľné vlastnosti. Už len spomenutý fakt, že najspoľahlivejšie udržia veľké, nadrozmerné sklá a ide o vysoko odolný, univerzálny materiál.

okno, sneh

  • Hliník poskytuje zaujímavé dizajnové riešenia na mieru. Možnosť použiť sklenenú výplň nadrozmerných alebo atypických tvarov.

Životnosť hliníkových okien sa uvádza na 80 až 100 rokov, v tomto bode nemajú konkurenciu. Len tak pre porovnanie, životnosť okien plastových sa udáva na 30 rokov, čo síce nie je málo, ale je to niekoľkonásobne menej, než v prípade hliníkových systémov. Nehovoriac o vlastnosti, ktorá už bola spomenutá, čiže o možnosti použiť aj nadrozmerné sklenené výplne. Údržba hliníkového prevedenia je zároveň nenáročná, respektíve ľahšia, než napríklad v prípade drevených rámov.

  • Schopnosť uchovávať si svoj pôvodný vzhľad + bezkonkurenčne dlhá životnosť.

podlaha, svetlo

Môžu byť súčasťou firemných budov, štýlových podnikov, ale aj moderných rodinných domov. Vlastne sa s nimi stretávame stále častejšie. Väčšinou sú typické práve unikátnymi veľkými rozmermi. Takéto veľké okná prinesú do vašich priestorov viac denného svetla, lepšiu viditeľnosť vo vnútorných priestoroch a z vonkajšieho pohľadu pôsobia skutočne veľmi štýlovo, až luxusne. Navyše vďaka svojim rozmerom poskytujú výborný výhľad a rozhľad na vaše okolie. Toto je jeden z obľúbených faktorov, kvôli ktorým má takýto dizajn okien stále viac záujemcov a obdivovateľov.