Svadobné oznámenie ako pozvánka na svadbu

Blíži sa svadba a s ňou okrem tejto slávnostnej udalosti určite aj veľa príprav, už len z hľadiska toho, že sa patrí poslať svadobné oznámenie ľuďom, ktorých plánujete pozvať. Vlastne je už len na vás, či ich pošlete len tým, čo budú zároveň vašimi hosťami alebo takmer každému, koho poznáte. Takéto „papieriky“ totiž majú pre mnohých hlbší sentimentálny význam. O pár rokov po svadbe môže ísť napríklad o cennú spomienku na tento špeciálny deň D.

V žiadnom prípade nejde o akýsi „novodobý výmysel“. Je to tradícia.

zásnubné prsten

Svadobné oznámenie je trendom, ktorý je tu s nami asi 600 rokov. Samozrejme za svoju dobu zmenilo svoje písmo, prevedenie, estetiku,… ale jeho prioritný význam zostáva nezmenený. Symbolizuje niečo vzácne, slávnostnú udalosť a veľký krok v živote dvoch zaľúbených ľudí. Rovnako hreje pri srdci rodiny a kamarátov, čo budú tohto pamätného momentu účastní.

A aj toto je dôvod, prečo by oznámenia mali byť niečím viac, než len papierom. Musia mať estetiku a štýl. Niečo, s čím si už dnešné firmy vedia veľmi dobre poradiť a ponúkajú X možností. Hlavne ak navštívite internet a vytvoríte objednávku online. Riešením preto môže byť nejaká klasika, ale pokojne aj vtipne svadobne oznamenia vzory. Nie je na škodu takisto kombinovať, hlavne ak má prísť viac hostí. Aby sme sa vyhli klišé, v takom prípade si môžeme nechať vyrobiť viac vzorov.

žena s megafónom

A áno, v konečnom dôsledku sa dajú využiť aj ako zúženie počtu známych, ktorých chcete pozvať. Je to niečo podobné ako s lístkom na koncert. Prídu teda tí, ktorým sa táto pozvánka dostaví a tí ostatní si hádam domyslia, že „je obsadené“. Predsa svadba a svadobná hostina nie sú práve najlacnejšie záležitosti a nie je tajomstvom, že niektoré páry dokonca uprednostňujú svadbu v kruhu tých najbližších. Doslova.

  • Je už len na vás, ako a pre čo sa rozhodnete. Každopádne oznámenia a teda „pozvánky“ by nemali chýbať aspoň pár najbližším ľuďom vo vašom živote.