Založenie sro rýchlejšie a jednoduchšie

Každý asi vie, že mať nejaké jasné podnikateľské plány, to je síce dobrý základ, ale to ešte samo o sebe vôbec nestačí, pretože aby sa tieto plány dali realizovať, je potrebné splniť si mnohé byrokratické a právne úkony. A k nim sa radí aj potreba založiť si spoločnosť či firmu a túto zaevidovať do obchodného registra SR, aby mohla začať právoplatne vykonávať svoju činnosť.

podpis, kontrakt

Založiť spoločnosť s ručením obmedzeným je komplexný administratívno-právny postup. Ak sa tieto postupy rozhodne nasledovať začínajúci podnikateľ, ale v podstate aj ten skúsený, musí počítať s tým, že ide o časovo náročný plán. Tiež pri ňom musí nasledovať veľa bodov, aby bolo takéto zapísanie do OR platné a neprišlo tu k rôznym na prvý pohľad banálnym, ale závažným omylom- napr. k výberu už existujúceho alebo ľahko zameniteľného obchodného mena už existujúcej spoločnosti. Pri zakladaní sro sa takisto musí splatiť základné imanie (5000 eur) a je potrebné mať vypracované zakladateľské dokumenty. To je len časť úkonov, ktoré je potrebné pri registrácii splniť. K uskutočneným zmenám sa ešte predtým musí podať návrh na ich zapísanie.

Dá sa to celé uľahčiť?

Áno. Niekoľkými spôsobmi. K spracovaniu týchto postupov môžete osloviť spoločnosť, ktorá sa zaoberá zakladaním a likvidáciou spoločností, čo má v tomto obore skúsenosti a prehľad. S ich pomocou prebehne zalozenie sro praktickejšie a bez zbytočných problémov.

podanie rúk

Druhou možnosťou je, kúpiť už existujúcu ready made spoločnosť. Teda eseročku bez histórie, ktorá vznikla za účelom jej predaja. Tá má vybavené potrebné náležitosti a zaplatené základné imanie. V prípade záujmu sa jej podiel prepíše na záujemcu- ten sa stane jej právoplatným zástupcom a v jej mene môže začať ihneď podnikať potom, ako sa táto zmena zapíše do OR. Je to najrýchlejšie riešenie.

  • Na predaj sú aj takto „pripravené“ spoločnosti, ktoré už ale za sebou majú ekonomickú a podnikateľskú históriu.