Sú peniaze všetkým?

Peniaze predstavujú dôležitú súčasť nášho každodenného života. Bez nich by sme v dnešnej dobe boli prakticky „nikto“. A to je najskôr kameň úrazu dnešnej doby. Peniaze pre nás predstavujú možnosti. Dnes si za peniaze môžete kúpiť skoro všetko. Či už je to drahé auto, motorka, dom, garsónka, bývanie, domáce zviera, alebo darčeky na Vianoce. Peniaze vlastne boli odjakživa takým pohancom pre ľudí, aby niečo robili. Lenže zase nemôžeme porovnávať dobu dnešnú a dobu predtým, keď ceny boli úplne na inej úrovni ako dnes. Všetko prudko zdraželo (ovocie, zelenina, mäso, jogurty) a nám stále nezostáva nič iné, než sa prispôsobiť.

peniaze4

Čo človeka môže ale najviac asi štvať je fakt, že niekto pracuje doslova za almužnu, dre a dre, aby svojim deťom mohol poskytnúť normálny život. Bohužiaľ taká dnešná doba je a asi s tým nič moc neurobíme. Nemyslím si, že proti tomu ide niečo urobiť. My sme totiž malí páni. A táto doba je šialene krutá. Nevyberá si to. A preto by sme si mali vážiť všetky peniaze, ktoré máme na účte. Možno, že nám to teraz príde ako sranda, ale opak je pravdou. Aj keď máme niekedy pocit, že sa máme zle, podľa mňa to tak nie je. Máme vlastne skoro všetko. Strechu nad hlavou, niekto aj milujúceho partnera, ktorý sa o nás stará, doma je teplo a pohoda.

peniaze

Tak čo viac si priať? Peňažná stránka podľa mňa vždy nejako vyriešiť. Horšie je to potom keď nie ste zdraví, čelíte vážnej chorobe a podobne. To si potom hneď človek uvedomí dôležité hodnoty a prehodnotí tie existujúce. Tak to jednoducho je. A je len na nás, ako si tento článok preberieme. Mnohí uznajú, že mám pravdu. Aj keď v dnešnej dobe peniaze znamenajú skutočne veľa, sú aj dôležitejšie hodnoty a veci na svete. Treba si to zapamätať a riadiť sa podľa toho. Vážiť si aj úplných (podľa nás) maličkostí, ktoré pre ostatných môžu znamenať luxus.