Problém žien – nakupovanie

Peniaze, peniaze, peniaze. Každý mesiac ich dostávame vo forme výplaty. Výplata je odmena za vykonanú prácu. Prečo túto odmenu za celomesačnú snahu v zamestnaní vieme minúť za týždeň v obchodoch s oblečením? Ženy sú posadnuté nakupovaním. Neustále zisťujeme, že naše deti rastú, tak sme nútené neustále kupovať nové a nové kúsky oblečenia. Niektoré kúsky oblečenia ani len deti nestihnú mať oblečené a hned sú im malé. Nekupujeme oblečenie len pre svoje deti. Samozrejme si doprajeme veľmi pekné nové kúsky aj pre seba. Ženám nestačí sedem tričiek, ktoré obmieňajú každý deň počas týždňa.

nákupné košíky

Musia mať rôzne tielka, tričká s krátkym rukávom, tuniky, tričká s dlhým rukávom. Nestačia im dve mikiny, ktoré obmieňajú podľa toho, ako ich je nutné vyprať. Musia mať aspoň tri mikiny, päť svetríkov, rôzne kardigány, bundičky na leto, na prechodné obdobie, minimálne dve bundy na zimné obdobie a podobne. Týmto štýlom máme omnoho viac oblečenia ako naši muži. A to som ešte nezačala hovoriť o topánkach. Takže niečo o topánkach. Chlapovi stačia šľapky, sandále, dvoje tenisky a jedny zimné topánky. Aspoň môjmu mužovi to stačí a dovtedy si nekúpi nové topánky, pokiaľ sa mu tie staré úplne nerozpadnú alebo v nich nie je diera. Aj to ho musím dokopať, aby si konečne vybral nejaké nové. My ženy musíme mať troje šľapky, jedny gumené, jedny na bežné nosenie, jedny pevnejšie a tak ďalej.

nakupovanie

Tenisky tiež využívame na bežné nosenie, na šport, keď prší do dažďa, aby nám nepremokli a tiež aj v rôznych farebných odtieňoch. Biele sa nám hodia k tejto bundičke, tmavé zase k tomuto svetríku a iné tenisky zase sú skôr na športovanie. Ach jaj. Aj vy to máte tak podobne? Vo vašej šatníkovej skrini zaberajú vaše kúsky oblečenia najviac priestoru? Moja je na tom podobne. Avšak snažím sa pri kúpe novej veci, nejakú starú vyradiť. Po roku niekedy hľadám, že kde som dala to a to. Tak by som to zrovna potrebovala. Potom si až spomeniem, že asi som to vyradila zo šatníkovej skrini. Neustále chodenie po obchodoch nás núti míňať veľa peňazí. Ak práve nenakupujete v second handoch, tak určite navštevujete aj kvalitnejšie obchody s oblečením, kde si vždy niečo na seba nájdete. Predavačka vám poradí, pretože chce niečo predať.