Módny doplnok šiltovka

Šiltovky patria k najpopulárnejším a najobľúbenejším pokrývkam hlavy aké si kedy človek nasadil na hlavu. Ich využitie malo na začiatku ich počiatku len čisto “ochranný”charakter. Primárne sa používali ako ochrany prvok, ktorý mal chrániť svojho používateľa pred ostrými, niekedy až neznesiteľnými lúčmi slnka. História šiltoviek sa začala písať v 19. storočí v USA, kde ich prvýkrát predviedli a aj použili istí hráči jedného prestížneho bejzbalového klubu.

šiltovka

Ak by sme, ale pátrali hlbšie ho samotnej histórie podoby prvých šiltoviek siahajú až ku keltským kmeňom. Hoci sa tato ťažká kamenná pokrývka nedá nazvať šiltovkou od tej ma totiž podstatne ďaleko pri najmenšom môžeme hovoriť o pra pra “predchodcovi” dnešných moderných šiltoviek. Pravdepodobne slúžili na rovnaký účel, a to, teda chránili človeka v tomto prípade vojsko pred výlevmi každodenného slnka. Ale späť k tomu bejzbalu. Hráči začali nosiť šiltovky kvôli tomu aby zabránili kontaktu so slnkom, ktoré vedelo byť niekedy naozaj otravne. Šiltovky im často krát zjednodušovali hru. Vďaka šiltovke sa mohol hráč lepšie koncentrovať na hru, a tak lepšie vnímať to, čo sa deje na ihrisku. Šilt bol na týchto šiltovkách zahnutý. Preto aj dnes mame zvyk takéto šiltovky so zahnutý šiltom nazývať bejzbalové šiltovky. Šiltovky, ale časom začali bejzbalistom slúžiť aj na reklamu a lepšiu https://www.megaknihy.cz/romany-pribehy/146000-hladam-lepsiu-mamu.html identifikáciu hráčov, hoci túto funkciu už skvelo plnili samotné dresy, ktoré boli farebne.

šiltovka

No v tej rýchlostný bola skvelou pomôckou na rozpoznávanie hráčov, aj samotná šiltovka. Čo sa týka tej reklamy hráči mali často na šiltovkách zobrazené loga a znaky svojich klubov. Neskôr pribudli aj loga sponzorov.No, aby sme nezostali len pri pánov. Šiltovky si neskôr obľúbilo aj ženské pokolenie. Šiltovky sa stali pevnou súčasťou šatníka každej modernej ženy s to bez ohľadu veku. Šiltovku môže nosiť prakticky každý od dieťaťa až po seniora. Šiltovky sadnú naozaj každému záleží však len na tom akú si vyberiete respektíve akú farbu šiltovky si zvolíte. Existujú totiž desiatky rôznych druhov a prevedení výber je už len na vás.