Kde sa môžete stretnúť so žiarovkami e 27?

LED žiarovky e 27 sú žiarovky, ktoré majú špecifickú päticu s označením e 27. Jedna sa o skrutkovaciu päticu, ktorá sa usadzuje do konečného zariadenia, ktorým je nejaké svietidlo. Žiarovky sa od iných “lediek” odlišujú práve touto päticou inak sú to štandarde žiarovky s modernou technológiou LED, s ktorou ste sa už určite v dnešné dobe stretli. Žiarovky disponujú presne takými funkciami ako aj iné LED žiarovky. Závit tejto pätice má 27 milimetrov, čo už nám udáva aj ich samotný názov. Medzi odborníkmi sa tento závit zvykne označovať aj ako Edisonov závit, čo vyplýva s jeho histórie keďže tento závit vymyslel a vynašiel tento preslávený americký vynálezca.

LED

LED žiarovky s touto päticou patria k najpoužívanejším žiarovkám. Používajú sa v rôznych svietidlách, ako je napríklad luster, stropné svetlo či nejaké nástenné svietidlo. LED žiarovky sa môžu pochváliť vysokou životnosťou. Bežná LED žiarovka vám dokáže vydržať pokojne aj 5-6 rokov. Aj, preto sú tieto žiarovky tak obľúbené a často používané v domácnosti mnohých rodín. Vďaka tomuto benefitu sú žiarovky prospešné aj pre prírodu. LED žiarovky, ale však nie sú šetrne len k našej prírode, ale vďaka svojej miere šetrnosti dokonale šetria aj vaša peňaženku, čo v budúcnosti určite oceníte.

LED

Žiarovky majú odlišnú teplotu chromatickosti, čiže teplotu farby svetla. Stretnúť sa môžete s 3 farbami. Do izieb či miestnosti, kde sa vyžaduje pozornosť, či vyššia sústredenosť sa ideálne hodí studená biela. Izby určené na relax a odych, ako je napríklad vaša spálňa či obývacia miestnosť mávajú žiarovky s farbou chromatickosti tepla biela. Podobne ako u studenej bielej aj denná biela niekedy označovaná, ako neutrálna biela sa zvykne využívať v izbách či miestnostiach, kde sa pracuje, ako je napríklad dielňa, garáž, či vaša pracovňa.