Domáce testovanie na zistenie COVID-19

http://www.campanus.cz/policianova/co-jsme-zazili/ 0cm 8pt“>Behom posledných dvoch rokov sme si zažili neľahké obdobie, počas ktorého mnohí z nás stratili svojich blízkych alebo boli nútení odísť zo svojho zamestnania. Všetky tieto dôsledky boli spôsobené všadeprítomným ochorením COVID-19, ktoré vo svete prepuklo ku koncu roka 2019. Novodobá pandémia tohto vírusového ochorenia značne ovplyvnila životy ľudí, pričom najviac si to odniesli najmä tí s oslabenou imunitou a inými rizikovými chorobami či zhoršeným zdravotným stavom. Vrátane zdravotného hľadiska a veľmi náročného obdobia pre zdravotníkov, ktorí boli pod neustálym nátlakom a vyčerpaním, však prísne opatrenia mali vplyv aj na iné odvetvia.

ochrana rúškom

Veľké škody utrpela najmä oblasť cestovného ruchu, hotelierstva, gastronómie a kultúry, pričom neľahká situácia nastala aj pre nejedného podnikateľa. Ľudia boli nútení zatvoriť svoje dlhoročne fungujúce podniky, čo časom viedlo ku krachu viacerých z nich. Po uplynutí týchto dvoch rokov sme sa však konečne dočkali dlho očakávaného uvoľnenia opatrení a prinavrátili sa k bežnému životu. Uvoľnenie opatrení nám síce umožnilo návrat do normálneho života a mnohým ľuďom poskytlo šancu na opravenie škôd, ktoré im toto ochorenie v živote napáchalo, avšak to neznamená, že sme sa COVIDU-19 zbavili.

negatívny test

Nad Koronavírusom sme ešte ani zďaleka nevyhrali, ba naopak stále aj dnes sa objavujú ľudia, ktorí sú touto chorobou nakazení. Po mnohých mutáciách, je ale momentálne šíriaci sa vírus o niečo menej rizikový a nákazlivý, než boli jeho predošlé verzie. To však neznamená, že by sme nemali byť opatrnými a dávať si zvýšený pozor, aby sme možnému nakazeniu predišli. Dôležitá je hlavne prevencia a dezinfekcia rúk, ktorá by mala byť samozrejmosťou v období akejkoľvek sezóny rozšírených chorôb. Pokiaľ chcete mať 100 % istotu, že ochorenie aj napriek žiadnym alebo veľmi miernym príznakom nemáte, odporúčame si domov zakúpiť niekoľko antigénových testov. Zvoliť môžete napríklad testy VivaDiag, ktoré už za 15 minút odhalia prítomnosť vírusu a to dokonca aj mutácie Omikronu.