Krtkovanie- odborný proces

Kanalizácia patrí k technickým systémom, ktorý sa využíva prakticky všade. Je súčasťou domácnosti, rôznych prevádzok, firiem či spoločenských priestorov. Konkrétne sa môže jednať o školy nemocnice či hotely a podobne zariadenia určené na ubytovanie. Akonáhle sa kanalizačné potrubie upchatá prestáva správne fungovať. Aby sme opäť dosiahli jeho plynulý a bezporuchový stav je viac, ako potrebné kanalizáciu správne vyčistiť a priviesť ju tak k pôvodnému stavu. Kanalizáciu zvyčajne blokujú rôzne usadeniny, ktoré majú tuhú podobu keďže sa už v kanalizácii nachádzajú poriadne dlho.

Krtkovanie

Usadeniny sa môžu tvoriť z rôzneho odpadu, špiny, prachu či z nedojedeného jedla, teda zvyšky jedál. Pod odpadom si môžete predstaviť papierové výrobky ako tampóny, hygienické vreckový či kúsky toaletného papiera, ktoré často končia v odtoku umývadla a následne aj v samotnej kanalizácii. Dôležité je, preto vyhýbať sa tomu, aby v odtokoch umývadiel či sprchových kútov končil nejaký odpad, ktorý ma potenciál upchať nám v budúcnosti našu kanalizáciu. Stáva sa to, že sa tento odpad v kanalizácii nahromadí a následne vzniká tuhá hmota, ktorá sa nazýva usadenina. Práve usadeniny bývajú často hlavným kameňom rázu, ktorý je zodpovedný za túto situáciu.

krtkovanie

Najúčinnejším spôsobom je tzv. krtkovanie. Krtkovanie, že zároveň aj najefektívnejší spôsob, ktorý nám vyrieši tento často nelichotivý problém. Zvyčajne sa vykonáva elektromagnetickou špirálou, ktorá je určené na profesionálne čistenia kanalizácie. Je schopná preraziť aj naozaj tvrdé usadeniny, ktoré sa môžu v kanalizácii nachádzať už takmer celú večnosť. Špirála je maximálne flexibilná a zmestí sa takmer kdekoľvek bez ohľadu na veľkosť či tvar potrubia kanalizácie. Samotnému upchatiu kanalizácie sa dá aj predísť a to tak, že sa budete vyvarovať tomu aby v ktoromkoľvek odtoku končil nejaký nežiadúci odpad.