Pôsobenie Matchy na zdravie

Matcha je zelený čaj. Získava sa rozmletím najmladších lístkov tejto rastliny na zelený prášok a následne jeho užívaním. Jedna až dve lyžičky produktu sa zalejú horúcou vodou. Nápoj je pripravený a môžete si ho vychutnať plným dúškom. Urobíte tak niečo prospešné pre seba, pre svoje zdravie. Matcha čaj obsahuje množstvo vitamínov a minerálov a známe sú aj jeho pozitívne účinky na ľudské zdravie. Matcha čaj sa neodporúča piť vo večerných a v nočných hodinách, keďže obsahuje kofeín. Pije sa jedna šálka denne.

Matcha latte

Čo sa týka účinkov Matchy? Pôsobí na odbúravanie nahromadeného napätia v tele, proti stresu, úzkosti a depresii, navádza pozitívny pocit zo samých seba, z nášho prežívania, podporuje stav rovnováhy a pohody. Pri pravidelnom a dlhodobom užívaní sa budete cítiť plní energie. V takomto stave, keď sa cítite vo forme a fit, sa k vám zaručene dostanú pozitívne myšlienky, pocity, nápady, vízie. Ak sa staráte o svoje telo, podporujete ho pitím vhodných nápojov ako aj inými doplnkami a bio potravinami, odrazí sa vám to na duchu a platí to aj opačne. To znamená, že ak podporujete váš sebarozvoj, duchovné hodnoty, pozitívne naladenie v každom smere, pokiaľ to je možné, výsledkom bude fyzické zdravie, pocit vlastnej sily a sebestačnosti.

zelený Matcha prášok

Matcha čaj pôsobí blahodarne na správnu činnosť srdca, znižuje cholesterol, pôsobí na správnu činnosť srdcovo cievnej sústavy. Pomáha redukovať hmotnosť, vhodný je aj pri diétach. Matcha čaj sa vyznačuje vďaka znamenitému obsahu antioxidantov, svojimi detoxikačnými účinkami. Zbavuje telo neprospešných a škodlivých látok, ktoré sa nám v našom organizme nahromadili pod vplyvom konzumácie nevhodných jedál, alkoholu, fajčením, ale aj stresovými situáciami, kedy sme boli vystavení napätiu a neboli dostatočne oddýchnutí. Rovnováha medzi povinnosťami, podávaním výkonu a patričným oddychom je dôležitá a pre náš organizmus prospešná. Tento nerovnovážny stav pomáha vyrovnávať aj užívanie Matcha čaju.