Obrázky mnohých významov

Tetovanie je metóda zdobenie kože farbivom, ktorá je dnes veľmi obľúbená a veľa rozšírená. Dôvodov pre takéto zdobenie môže byť naozaj veľa. Sú predovšetkým estetické, kozmetické alebo i náboženské. Najprv by ste si ale mali zistiť všetky potrebné informácie, ak do niečoho takého pôjdete.
tetované ruce

História tetovania

Je odvodené od tahitského slova tatu alebo tatan, čo znamená vyznačiť.Za jeho otca je považovaný japonský kmeň Ainu. V minulosti mal každý kmeň svoju metódu prevedení. V posledných rokoch je táto technika rozšírená po celom svete. Môžete si zájsť do špecializovaného salónu, kde vám ho vykoná vyškolený tatér. Musíte ale spĺňať vek minimálne osemnásť rokov. Inak musíte mať sprievod rodičov alebo písomný súhlas. Je dôležité upozorniť na to, že 24 hodín pred tetovaním, by ste nemali piť kávu, alkohol alebo užiť drogy.

Po príchode do salónu by ste mali podpísať súhlas s tetovaním a výberom obrázku. Potom vám tatér vyskúša šablónu na koži a ak klient súhlasí, môže začať. Samotné tetovanie prebieha vpichovaním farbiva priamo do kože. Mali by ste si uvedomiť, že je to vaša celoživotná ozdoba.

Tatér má špeciálny strojček, ktorý je opatrený sterilnými ihlami na jedno použitie. Ihla sa namáča do kalíška s farbou a vibračnými pohybmi je aplikovaná pod kožu. Počas výkonu sa miesto otiera dezinfekčným mydlom. Aplikácia nemusí byť práve príjemná. Záleží na tom, ako máte vysoký prah bolesti a tiež miesto, kde sa nechávate tetovať. Napríklad kostrč je veľmi citlivá oblasť vďaka tenšej koži ako je napríklad brucho. Po dokončení sa miesto zabandážuje, aby sa tam nedostala infekcia. Mali by vás aj poučiť, ako sa o ne starať.

Správna starostlivosť o tetovanie
Ø  miesto pravidelne premazávajte masťami (vhodná je lekárska vazelína alebo prostriedky s panthenolom)
Ø  tetovanie si neškrabte a nechajte ho v pokoji
Ø  noste voľnejšie oblečenie, aby tetovanie mohlo dýchať
Ø  nechoďte príliš na slniečko alebo do solária
Ø  tetovanie nemáčajte vo vode
Ø  predpokladaná doba hojenia je cca. 6 týždňov
tetovaná žena
Samozrejme hrozia aj riziká možných komplikácií, preto by ste si mali veľmi starostlivo vyberať miesto, kde túto procedúru podstúpite.
Keď všetko dodržíte, za krátky čas sa budete môcť pýšiť krásne ozdobeným telom, ktoré budú všetci obdivovať.