Exotické a slovenské Acaico

V prvom rade je potrebné vysvetliť, z čoho vznikol názov značky, teda ACAICO. Každý jeden výrobok tejto firmy, je vyrobený z Brazílskeho ovocia Acai. V svojej domovine je označované za ovocie bohov. Obsahuje obrovské množstvo antioxidantov. Údajne až 78 000 násobne vyššie množstvo, ako sa nachádza v červených grapefruitoch. Ďalej obsahuje vitamíny A,B,C,D a E, minerály ako mangán, horčík, vápnik, fosfor, nenasýtené mastné kyseliny a tiež kopec vlákniny. Teda všetko dobré pre naše zdravie.
 
acai

Konzumovať by ho mali i osoby s vysokým cholesterolom, pretože obsahuje takzvané antokyány, ktoré preukázateľne odstraňujú zlý cholesterol, rozširujú cievy a pôsobia priaznivo na činnosť srdca. Bobule sú vhodné aj pre tých, ktorí chcú schudnúť.  
Celý názov ovocia je acai berry. Ide o malé bobuľky, ktoré trochu pripomínajú naše hrozno. Na rozdiel od neho, však rastú vo veľkých trsoch na palmách, asi v 50 metrovej výške. Každý trs je zložený zo stoviek drobných bobúľ.
 
Začalo sa to na pláži
 
Zakladatelia firmy, Peter Matuška a Andrej Bartaloš, Brazíliu navštevovali kvôli surfovaniu. Tam sa aj zoznámili s týmto netradičným ovocím. Dnes sa z nenápadnej myšlienky, stala značka, ktorú nepoznajú iba Slováci, ale napríklad i ľudia v Kórei, či Japonsku.
podľa zakladateľov Acaica, aj dnes dohliadajú na spracovanie ovocia osobne. To nikto nepestuje, ale rastie divoko v amazonskom pralese. Po tom ako bobule zozbierajú, ich vylisujú a okamžite zmrazia. Tým je zabezpečené , že nestratia to všetko dobré, čo v sebe majú. Zmrazené bobule následne putujú do výrobní, ktoré sa nachádzajú na rôznych miestach v Európe.

jahody
 
Produkty firmy ACAICO sú v podstate zmrazená dreň ovocia acai berry. Môžete si na nich pochutnať len tak, bez úpravy, alebo ich použiť na prípravu rôznych dobrôt. Dreň môžete zmiešať s iným ovocím, čím vám vznikne zdravé smoothie. Využiť sa dá i pri príprave zmrzlinových pohárov, palaciniek, či osviežujúcich letných nápojov.