Dom alebo byt?

Už ste niekedy uvažovali nad tým, či chcete žiť v byte alebo dome? A ak áno, tak prečo? Presne to si v dnešnom dlhšom článku rozoberieme. Aké sú výhody, keď žijete v byte? Byt je spravidla menší ako dom, ale za to je veľmi útulný. Ja aktuálne žijem v byte a vôbec sa nemôžem sťažovať. Je to tu veľmi príjemné. S priateľom sme si to tu zariadili podľa seba a svojich predstáv. Ja mám rada ozdoby všade, takže som si to tu hrozne veľmi vyzdobila a som hrozne veľmi spokojná.

dum

Priateľ tiež vyberal nejaké veci do bytu so mnou, ako napríklad nové svetlá, závesy, urobili sme si novú vaňu a urobili to tu veľmi pekné. Vždy keď k nám príde návšteva, len žasnú – vraj to tu máme veľmi krásne vyzdobené a to ma vždy dokáže tak šialene potešiť, ako plno vecí nie. Takže si pamätajte, aj v byte sa môžete cítiť pekne, krásne a útulne. Naproti tomu dom je vždy oproti bytu väčší (ešte som nevidela väčší byt ako dom, ale napríklad to tak niekde je). Kto z nás by nesníval aspoň raz za svoj život o nádhernom dome so záhradou, nádhernými rastlinami a kvetmi? Ak je vaša odpoveď, že vy nie, tak podľa mňa klamete. Podľa mňa je dom s nádhernou záhradou snom každého z nás.

dum

Akurát si to niektorí nemôžu dovoliť. To ale vôbec nevadí. Každý máme iné finančné možnosti, iné predstavy a iné preferencie. Dom si môžete aj viac zvelebovať a viac sa na ňom takzvane povedané „vyblázniť“. Môžete pestovať ovocie a zeleninu na záhrade, môžete sa kochať nádherným výhľadom z vonku. Pre mnoho ľudí je toto ako sen. A popravde sa tomu ani nedivím, pretože aj ja snívam o krásnom domčeku so záhradou. Je to môj tajný sen, ktorý sa dúfam raz vyplní. A dúfam, že sa aj vám vyolni všetky sny, ktoré si prajete a pôjdete si za nimi. Je to totiž naozaj dôležité za svojimi snami si ísť a nevzdávať sa ich tak jednoducho. Tak len do toho!