Ako sa odviezť na dovolenku?

Ak ste sa už definitívne rozhodli, že toto leto pôjdete na dovolenku, majte na pamäti, že je veľmi dôležitý výber destinácie a dopravy. Ak chcete ísť na dovolenku s celou rodinou, vrátane malých detí, odporúča sa cestovať letecky do vzdialenejších krajín ako napríklad Turecko či Egypt, ktoré sú tohto roku hitom. No nezabudnite, že tam je v čase sezóny príliš horúco, odporúča sa tam ísť s malými deťmi až niekedy koncom septembra.

letadlo

Ak nechcete takúto exotickú dovolenku a máte radi klasiku, navštívte Chorvátsko. Do chorvátska sa dá dostať autom za pár hodín, v závislosti od miesta kam chcete ísť. Ak sa rozhodnete cestovať autom a navyše s deťmi, musíte dodržať tieto pravidlá. Robte si časté prestávky, minimálne každé tri hodiny. Navštívte čerpaciu stanicu, poprechádzajte sa, natiahnite si svaly, vtedy sedenie v aute nebude až také únavné a nebudete tak ubolený a stuhnutý. Ak cestujete cez deň, musíte deti zabaviť. Vezmite im do auta rôzne hry, tablety, telefóny či hrajte sa s nimi zábavné slovné hry. Ak viete, že vaše deti takúto jazdu nezvládnu, cestujte v noci kedy budú jednoducho spať, alebo cestujte letecky a vaša cesta sa tak skráti až o tri štvrtiny času.

autobus

Ďalším spôsobom je autobus v rámci zájazdov, no takýto spôsob dopravy je najmenej pohodlný a trvá najdlhšie, avšak je to najlacnejší spôsob. Preto ak chcete ušetriť, určite ho využite.

auto

Ak cestujete len vo dvojici a máte záujem o romantickú, ničím nerušenú dovolenku, využite služby cestovnej agentúry a v každom prípade cestujte letecky z najbližšieho letiska. Vtedy sa vyhnete stresom s vybavovaním či únave z cestovania. Avšak nezabúdajte, že lety majú často rôzne meškania, vtedy nechytajte paniku a nekazte si dovolenku hneď na začiatku, buďte trpezlivý.
Ďalšou možnosťou môže byť dovolenka s partiou, vtedy je najlepší na cestovanie minibus. Takýmto spôsobom dopravy môžete navštíviť viacero destinácií a užijete si tak kopec zábavy. Nezabúdajte vtedy vymieňať šoférov aspoň každých päť hodín a taktiež sa vyhýbajte hlavným cestám, kde je riziko veľkých zápch.